شرایط استفاده از خدمات افراهاست

ثبت نام کاربران در افراهاست منوط به تایید و تعهد به قوانین افراهاست می‌باشد و عضویت، فعالیت و هرگونه استفاده و تعامل کاربران با سایت افراهاست ، نیازمند رعایت تمامی این قوانین است.

قوانین سایت می‌تواند در هر زمانی بر اساس تطابق با قوانین و مقررات فضای مجازی حذف، اضافه و یا تغییر داده شوند و کاربران موظف به مطالعه و رعایت کامل قوانین می‌باشند.

در صورت عدم رعایت قوانین،با توجه به قوانین جمهوری اسلامی ایران و رعایت فضای رسمی کسب و کار، ممکن است دسترسی کاربران به تمام و یا مجموعه‌ای از خدمات افراهاست موقتا و یا به صورت همیشگی سلب شود.

تعاریف

خریدار: کسی که به عنوان شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به خرید و پرداخت هزینه هر یک از سرویس های افراهاست می نماید.
سرویس آنلاین: افراهاست به کاربران خود امکان بهره برداری وب را اختصاص می دهد که می تواند به صورت اختصاصی و یا اشتراکی و برای اطلاعات کاربران مورد استفاده قرار گیرد.
سرویس رایگان: افراهاست فضای مشخصی در اختیار کاربران خود قرار می دهد، محدودیت در تعداد اکانت‎‌های قابل ایجاد توسط کاربران (فقط یک اکانت)، حدود دسترسی و میزان استفاده از فضای وب و پهنای باند مورد استفاده کاربران از جمله محدودیت‌هایی هستند که افراهاست به منظور حفظ کیفیت و تعادل سرویس (آپلود سنتر افرای فارسی) اعمال می‌‎کند.
تعرفه : فهرست کامل سرویس های قابل ارائه ی افراهاست همراه با ویژگی ها ومحدودیتها وقیمتها به نحوی که خریدار کاملا از ریز هزینه‌ها و نحوه‌ی محاسبه آن آگاه گردد.
کیف پول افراهاست: برای خرید سرویس های افراهاست،کاربران امکان شارژ کیف پول خود و استفاده از خدمات افراهاست را دارا هستند.
تحویل خدمات: ارائه شناسه یا کلمه عبور استفاده از سرویسهای خریداری شده و یا اعلام انجام سایر خدمات بر اساس فاکتور یا قرارداد بین خریدار و افراهاست
کاربر وب سایت: کلیه اشخاصی که از سراسر دنیا وب سایت خریدار را مشاهده و مرور می کنند.
منابع RAM: میزان استفاده از حافظه اصلی سرور یا سرورهایی که به خریدار سرویس دهی می کنند.
منابع CPU: میزان استفاده ازپردازنده(ها)ی سرور یا سرورهایی که به خریدارسرویس دهی می کنند.
Disk space: میزان فضایی که برای ذخیره کلیه فایل‌های خریدار اعم از وب‌سایت ، ایمیل‌ها ، پایگاه‌های داده، لاگ‌های آنها و… که توسط یک وب سایت مصرف می‌گردد.
Bandwidth: مجموع میزان رد و بدل اطلاعات بین سرویس خریداری شده و سایر نقاط ارتباطی که به صورت ماهیانه محاسبه می‌شود و در ابتدای هر ماه میلادی صفر می‌شود.
Uptime: نسبت زمانی «در دسترس بودن سرویس ارائه شده به کاربر در اینترنت» به «مدت زمان قرارداد سرویس دهی» به درصد به شرطی که سرویس مورد نظر به دلیل عدم رعایت بندهای این قرارداد، به حالت تعلیق در نیامده باشد.

شرایط خریدار
خریدار موظف به تکمیل اطلاعات هویتی خود به صورت صحیح در وب سایت افراهاست بوده و در صورت خودداری از آن افراهاست حق قطع سرویس دهی به کاربر را برای خود محفوظ می دارد.

برای حفظ حقوق قانونی کاربران افراهاست، کلیه خریداران در صورت درخواست افراهاست موظف به ارائه اطلاعات هویتی خود شامل کپی شناسنامه، کپی کارت ملی برای اشخاص حقیقی و یا درخواست شخص حقوقی همراه با کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات، به افراهاست می باشند. در صورتیکه افراهاست، در هنگام تکمیل فرآیند خرید و به جهت تسهیل و تسریع امور اقدام به دریافت وکنترل این مدارک ننماید، پس از آن حق دریافت این مدارک همواره برای شرکت محفوظ بوده و با عدم ارائه مدارک در زمان مقرر به شرکت، حقوق مالکیتی خریدار ملغی محسوب می شود. ضمنا عواقب اعلام ناصحیح اطلاعات مستقیما بر عهده خریدار خواهد بود.
خریدار اذعان می نماید که کلیه اطلاعات ارائه شده صحیح بوده و همواره در بروز نگه داشتن آنها می‌کوشد. افراهاست حق دارد هر زمان که نیاز به کنترل این اطلاعات دارد تصویر برابر اصل این اطلاعات را از خریدار دریافت نماید. همچنین افراهاست حق دارد تا تکمیل اطلاعات صحیح و مستند نسبت به تعلیق سرویس اقدام نماید.
مالکیت سرویس و کلیه مسئولیت‌ها و حقوق مرتبط با آن بر عهده خریدار و یا نماینده خریدار هریک به تنهائی می باشد.
در صورتیکه به درخواست مشتری و در راستای کاهش هزینه و یا بهبود کیفی خدمات نگهداری و تمدید، به جای مشخصات خریدار مشخصات شرکت ارائه کننده خدمات، ثبت شده باشد همچنان مالکیت و کلیه حقوق و مسئولیتها بر عهده خریدار خواهد بود.

نحوه ارتباط خریدار و شرکت

روش ارتباطی مستند افراهاست با کاربر، آدرس ایمیل کاربر است که حساب کاربری وی ثبت شده است، خواهد بود.
روش ارتباطی مستند خریدار با افراهاست ، ثبت تیکت در قسمت پشتیبانی سایت و دریافت تاییدیه‌ی ایجاد تیکت توسط ایمیلمی‌باشد.
شرکت مسئولیتی نسبت به تبعات و خسارات وارد بر خریداری که اطلاعات تماس تغییر یافته خود را از طرق معتبر به اطلاع شرکت نرسانده است ندارد.

قوانین سرویس‌ها و محتوا

مسئولیت محتوای قرار داده شده در تمامی سرویس‌ها بر عهده‌ی صاحب و ثبت کننده‌ی حساب کاربری می باشد.
هرگونه محتوای بارگذاری شده در افراهاست و سرویس‌های تابعه، باید منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد و افراهاست در صورت مغایرت محتوا در حذف آن و قطع همیشگی و کامل دسترسی کاربر به حساب کاربری خود، اختیار تام دارد.
استفاده‌ی شخص ثالث از نام کاربری کاربر مجاز نبوده و در صورت اعلام این وضعیت توسط کاربر، افراهاست در حذف محتوا اختیار تام دارد.
هرگونه استفاده از سرویس در جهت اهداف سیاسی ممنوع است و استفاده به منظور مقاصد تجاری و سازمانی مستلزم خرید طرح های ویژه می‌‎باشد.
کلیه فایل‌ها و مطالب مربوط به هک، دزدیدن اطلاعات اکانت دیگران یا نفوذ به اکانت و کامپیوتر دیگران، به قصد تفریح، به قصد آزار و حتی به قصد تعلیم یا آزمایش و یا هر نیت دیگری، استفاده نامناسب از سرویس محسوب می‌شود و ممکن است منجر به قطع کامل تمام دسترسی‌های کاربر به سرویس‌های خود بشود.
هرگونه نصب و یا استفاده برنامه‌ای که موجب اختلال در عملکرد سرورهای افراهاست گردد مجاز نبوده و افراهاست برای هرگونه اقدامی که لازم بداند، اختیار تام دارد.
در صورت تشخیص و یا بروز هرگونه اختلال در ارائه‌ی خدمات افراهاست ، حق پیگرد قانونی و شکایت از متخلف به مراجع قانونی برای افراهاست محفوظ می‌باشد. نمونه هایی از اختلال در امنیت سیستم یا شبکه شامل (و نه محدود به) موارد ذیل می شود:

دسترسی یا استفاده غیر مجاز از داده ها، سیستم یا شبکه، از جمله هر گونه تلاش برای جستجو، اسکن یا آزمایش آسیب پذیری یک سیستم یا شبکه،
مداخله در خدمات ارائه شده به هر کاربر، میزبان یا شبکه، شامل: تلاش برای دسترسی به اطلاعات نامه‌های الکترونیکی،
تلاش عامدانه برای پر کردن فضای یک سیستم، تلاش برای تغییر و یا حذف اطلاعات وب‌سایتها و…

در صورت عدم رعایت قانون جرائم رایانه ای توسط هر یک از کاربران، جبران کلیه خسارات و هزینه‌های مادی و معنوی کلی وجزئی وارد بر افراهاست در پاسخگوئی به مراجع ذیصلاح بر عهده‌ی کاربر خاطی خواهد بود.


مقررات مربوط به تغیرات

قوانین افراهاست تابعی است از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین بین المللی ناظر بر سرویس‌های قابل ارائه شرکت و از آنجا که این قوانین در سطح دنیا به طور آنلاین و ماهانه امکان تغییر دارند، افراهاست حق تغییرات آتی در قوانین را بر خود محفوظ می داند و نسخه قوانین بروز شده را از طریق لینک به صفحه قوانین در وب سایت شرکت در دسترس عموم خواهد بود. ضمنا شرکت مسئولیتی نسبت به اطلاع رسانی درخصوص تغییرات احتمالی نداشته و خریدار می‌بایست موارد را عندالزوم کنترل نماید.

در صورت تغییر تعرفه در حین استفاده از سرویس، خریدار در صورت تمایل به ارتقا در سرویس فعلی خود موظف به رعایت قیمت‌های جدید خواهد بود. همچنین تغییرات تعرفه از طریق وب‌سایت منعکس شده و خریدار موظف به تبعیت از آن می‌باشد مگر اینکه پیش فاکتور مهلت داری در اختیار باشد که قبل از تغییرات تعرفه برای وی صادر شده باشد.

شرکت حق انجام هرگونه تغییرات فنی، سخت افزاری، نرم افزاری یا شبکه‌ای را در سرویس‌های ارائه شده دارد. در مورد تغییراتی که سرویس خریدار را تحت تاثیر قرار می دهد شرکت موظف است از یک ماه تا یک روز قبل از اعمال تغییرات، از طریق وب‌سایت شرکت، بخش پشتیبانی و یا ارسال خبر نامه به آدرس Email خریداران اطلاع‌رسانی نماید. خریدار موظف است خود را با این تغییرات سازگار نماید.

هرگاه به دلیل موارد ضروری، شرکت امکان اطلاع رسانی را از دست بدهد و یا فوریتهای فنی افراهاست را ناچار به این امر نماید مسئولیتی برای اطلاع رسانی زمان و نحوه تغییرات نخواهد داشت. ضمنا، خریدار به شرکت وکالت می دهد تا در زمان مورد نیاز در جهت بهبود سطح کیفی سرویس اقدام به انجام فعالیتهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری روی سرورهای اختصاصی و سرویس‌های میزبانی آن نماید.

قوانین پشتیبانی
ملاک وجود اختلال در سرویس، گزارش واحد فنی و یا سایت host-tracker.com است.
با اینکه افراهاست تمام تلاش خود را برای تامین نیاز کاربران خواهد داشت، اما مسئولیت رسمی در قبال عدم تطابق سرویس خریداری شده با نیاز کاربران نمی‌پذیرد.
علی‌رغم اینکه افراهاست در صورت لزوم و امکان، تمام تلاش خود را برای برآورده کردن نیاز کاربر خواهد داشت، اما نسبت به نصب و عملیاتی شدن نرم افزارهایی را که مورد تایید بخش فنی نمی‌باشند، مسئولیتی ندارد.
پشتیبانی فنی سرویس های افراهاست تنها از طریق بخش پشتیبانی وب سایت پرشین گیگ به آدرس http://payment.afrafa.com صورت میپذیرد .

قوانین مربوط به دامنه
تمدید یک دامنه تاریخ گذشته در صورت امکان تمدید، ممکن است دارای جریمه تاخیر نسبت به تعرفه عادی باشد که این جریمه مطابق با قوانین ICANN و ثبت کننده اصلی اخذ می‌گردد.
تاریخ مستند برای مدت ثبت دامنه، whois های بین‌المللی می باشد. (در خصوص دامنه های ir. استعلام از ثبت کننده مستند خواهد بود.)
اگر در سفارش خریدار، دامنه‌ای باشد که ثبت کننده مرجع آن را ثبت ننماید و یا در حین تکمیل مراحل ثبت، آن دامنه توسط شخص دیگری ثبت گردد و یا انتقال دامنه‌ای به شرکت باشد که به هر دلیل انجام نگردد، افراهاست تنها موظف به بازگرداندن هزینه ثبت و یا انتقال آن دامنه به حساب خریدار در ناحیه کاربران می باشد.
در صورت درخواست انتقال یک دامنه به پنلی خارج از شرکت از طریق ناحیه کاربران، شرکت حق ممانعت از تکمیل مراحل انتقال را ندارد.
از آنجا که شرکت ثبت و تمدید دامنه و انتقال برای خریدار را به صورت واسط انجام می دهد عدم پذیرش توسط ثبت کنندگان بین المللی ویا ثبت کننده .Ir نسبت به ثبت و یا تمدید دامنه به هر دلیل مسئولیتی را متوجه شرکت نخواهد کرد.
خریدار موظف است قبل از ثبت دامنه نسبت به حقوق مالکیتی دامنه برای خود تحقیق لازم را به عمل آورده و شرکت در صورت ادعای شخص ثالث صاحب حق مورد تائید شرکت و مراجع ذیصلاح ایرانی و بین المللی آن دامنه را مسدود نموده و به رای مراجع و یا قوانین بین المللی عمل می نماید.

قوانین میزبانی
افراهاست مسئولیتی در قبال تحویل داده‌های موجود در فضای میزبانی وب به خریدار نداشته و خریدار موظف به استفاده از FTP خواهد بود.
فایل های بارگذاری شده در سرویس میزبانی رایگان به صورت پیش فرض برای عموم قابل دسترسی می باشد.
افراهاست مسئولیتی نسبت به بارگذاری اطلاعات (Upload) در فضای میزبانی خریدار، نصب نرم افزار و یا download اطلاعات وی به صورت رایگان ندارد.
افراهاست تلاش خود را جهت راهنمایی خریدار در مسائل فنی می کند ولی خریدار مسئول است که با اطلاعات فنی سرویس میزبانی وب آشنائی داشته و شرکت مسئولیتی نسبت به آموزش نحوه بهره برداری صحیح از سرویس ندارد.
با اینکه افراهاست تلاش خود را در ارتباط با تامین امنیت سرور انجام داده و می‌دهد، اما تامین امنیت سایت (های) کاربر بر عهده‌ی خود ِ کاربر خواهد بود و در صورت خسارت‌های متعاقب هک شدن اکانت، کاربر موظف به پرداخت هزینه‌های مجموع خسارت‌های تعیین شده توسط افراهاست می‌باشد.
استفاده بیش از حد از منابع مجاز تخصیص داده شده به هاست منجر به قطع اکانت هاستینگ خواهد شد. در این موارد مشتری موظف است نسبت به ارتقای پلن هاست خود اقدام نماید و یا در صورت نیاز در خواست سرور مجازی اختصاصی نماید.
کلیه کاربران می بایست قبل از پایان دوره سرویس نسبت به تمدید سرویس خود اقدام نمایند. در غیر اینصورت پس از پایان دوره هیچ گونه اعتراضی مبنی بر قطع سرویس و یا حذف آن پذیرفته نمی باشد.

قوانین سرورهای اختصاصی

مسئولیت پشتیبانی فنی سرور ها در صورت بروز مشکلاتی که موجب عدم دسترسی به سرور از راه دور می گردد بر عهده افراهاست نمی باشد.
دقت داشته باشید که افراهاست در قبال نصب نرم افزار بر روی سرورهای اختصاصی به صورت یکسان مسئولیتی ندارد.
قراردادن هرگونه اسکریپت که موجب خطر امنیتی بالقوه برای سرورها شود و یا موجب اختلال در عملکرد شبکه یا سرورها گردد بدون اخطار قبلی حذف و ممکن است دسترسی کاربر متخلف به سرویس های افراهاست برای همیشه قطع گردد.
گرفتن نسخه پشتیبان (BackUp) از سرور اختصاصی بر عهده مشترک می باشد و افراهاست تعهدی نسبت به گرفتن Backup و اطلاعات از سرورهای اختصاصی ندارد.
تغییر در کانفیگ سرور ها بهتر است با تایید واحد فنی صورت پذیرد.