اینجانب امیر حسین کفیتی، موسس شبکه جهانی افرای فارسی هستم. از زمان راهنمایی طراحی وب و کار های مرتبط با اون از جمله مدیریت سرور و هاست و برنامه نویسی های مرتبط با شبکه و لینوکس و توسعه وبسایت رو کار کردم و چندین استارت آپ موفق رو توی کار نامه خودم ثبت کردم. در همان سال‌ها جامعه مجازی افرای فارسی را نوشتم که تا کنون ۸ سال به کاربران سرویس میدهد و بسیار شناخته شده میان کاربران در اینترنت می‌باشد. بعد از سال‌های سرویس دهی به کاربران، تصمیم گرفتیم که سرویس های متعددی رو به وب مستران ارائه کنم و بتونم به خوبی نیاز هاشون رو که نیاز های خودمم بود مرتفع کنم،

افراهاست بزرگترین سرویس دهنده فضای وب فارسی (هاستینگ) است. اگر از قدیمیتر‌ها و حرفه ‎ای‎ های وب بپرسید، پی جی را مخزنی آنلاین، مطمئن و سریع برای فایل ها و اطلاعات‎شان معرفی خواهند کرد. به هر حال گروه حرفه‌‎ای هستید یا از قوم قدیمی‌‎ها، افراهاست خانه‎‎‌ای برای شماست؛ خوش آمدید.

تاسیس افراهاست در زمانی خاص روی داد؛ تعداد کاربران اینترنتی به سرعت رو به افزایش بود، حرفه‌‎ای‌‎ها و وب کارها مشغول تولید محتوای آموزشی در اینترنت بودند، و وبلاگ نویسی و وبلاگ خوانی در اوج محبوبیت بود. در آن شرایط، موانعی نیز وجود داشت؛ نبود سرویس فضای رایگان وب برای کاربران فارسی زبان از مهمترین این موارد بود. با راه اندازی سایت آپلود سنتر افرای فارسی در فروردین ماه ۱۳۹۰، بنای سرویس قدرتمند و رایگان فضای وب فارسی گذاشته شد. در مدت کوتاهی دعوتنامه‎‌های افراهاست دست به دست بین کاربران اینترنت پخش می‌‎شد. مدیر افراهاست یکی‌‎یکی، و کاربران عزیزمان دسته‌دسته متخصصین و وبلاگ نویسان را به عضویت دعوت می‎‌کردند.

سرویس‌های افراهاست عبارتنداز:

سیستم مدیریت ابر افراهاست (به زودی)

سیستم فایل کلاود بر روی بستر ابر افراهاست

سیستم وب هاستینگ

سیستم CDN

از این پس در سرویس ابری منتظر دیدارتان هستیم.